כך תשמרו על משרד נקי

סביבת העבודה שלנו במשרד היא אחד הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על התחושות שלנו ביחס לעבודה, לחברי הצוות ובכלל. מאחר וזהו המקום שבו רבים מאיתנו מבלים שעות ארוכות מדי יום, חשוב לנו לשמור על סביבת עבודה נעימה ונקייה, אבל לא תמיד יש לנו את האנרגיות לעשות את זה באמת. אז איך בכל זאת אפשר להפוך את הסדר והניקיון לחלק משגרת החיים במשרד?

יוצרים שגרה

עוד לפני שנדבר על הניקיון היסודי של המשרד, שכולל את שאיבת השטיחים, שטיפת הרצפה ומירוק האבק, בואו נדבר על הדברים הקטנים שתוכלו לעשות בעצמכם – ולהנחיל לחברי הצוות.

– המטבח הוא אחד המקומות החשובים ביותר, וזה שהניקיון בו הוא משמעותי. נסו להרגיל את העובדים לשטוף את כוסות הקפה ואת קופסאות האוכל שלהם לאחר השימוש, כדי להימנע ממצב שבו ערימת כלים אימתנית מאיימת לבקוע החוצה ולהשתלט על המשרד.

– אם נישאר לרגע נוסף במטבח, מומלץ להקפיד על נוהל פינוי המקרר, כך שאחת לשבוע יפנו העובדים את קופסאות האוכל הישנות שלהם. עובדים רבים שוכחים את הקופסאות שלהם, עם שאריות אוכל בפנים, מה שעשוי להעלות עובש עם הזמן ולהדיף ריח רע במקרר. נוהל פינוי המקרר הוא בהחלט מהלך חשוב שיעזור לשלוט בסימפטומים הללו.

– הצבת שטיח בכניסה למשרד תעזור לצמצם את כמויות הלכלוך שיצטברו במשרד, בעיקר בחורף כשהעובדים מגיעים עם נעליים מלאות בוץ. בקשו מהעובדים לעצור על יד השטיח, לנגב את הנעליים שלהם לפני כניסתם ולשמור על הניקיון ככל הניתן.

– מומלץ לערוך סיור אחת לשבוע כדי לוודא שיש ברשותכם את כל חומרי הניקיון והטואלטיקה הדרושים לתחזוקה השוטפת של המשרד, כמו סבון כלים במטבח או נייר טואלט וסבון ידיים בשירותים. עדיף להיות מצוידים מראש בכל ציוד דרוש, כדי להימנע ממצב לא נעים שבו חסר נייר טואלט לרווחת העובדים או הלקוחות, למשל.

ניקיון יסודי

בנוסף לשגרת הסדר והניקיון שכדאי להנחיל לעובדים, חשוב לדאוג גם לנוכחותו של צוות מקצועי שיוכל לדאוג לניקיון הכללי של המשרד, ואף לערוך ניקיון יסודי אחת לחודש. השכרת שירותיה של חברת ניקיון משרדים היא הצעד המשמעותי ביותר שתוכלו לנקוט בו, ומול החברה תוכלו לקבוע את תדירות הביקורים של צוות הניקיון, את הנושאים החשובים לכם ביותר ואף את השעות שבהן תעדיפו שיתבצע הניקיון. אין כל סיבה לבקש מהעובדים לשטוף את הרצפה או לשאוב את השטיחים, יש להם עבודה חשובה יותר לעשות והיא לדאוג להצלחת העסק שלכם!

סגירת נגישות
Call Now Button