מקפידים על ניקוי מזרנים

בדיוק כמו כל ריהוט אחר בבית, גם המזרון שלכם זקוק לניקיון מדי תקופה, בעיקר מפני שאתם מבלים עליו כשליש מחייכם. ניקוי מזרנים יאפשר לכם לישון הרבה יותר טוב, ללא אבק אשר עלול להצטבר על המזרון או בתוך המזרון וגם ללא כתמים. ניקוי מזרנים מעניק למזרנים את הריענון אשר לו הם זקוקים וגם יתרום רבות לאיכות השינה שלכם. ניקוי מזרנים ותחזוקת מזרנים אינה חייבת להיות קשה ומייגעת כפי שרבים נוטים לחשוב. למעשה חשוב להבין שהזנחת הטיפול וניקוי מזרנים לא זאת בלבד שתגרום לבלאי מהיר יותר, אלא חמור מכך, עלולה לגרום לנזק בריאותי לשוהים בבית בכלל ולשוכבים עליו בפרט. ואין זה משנה כמה זמן נמצא אצלכם המזרון וכמה זמן אתם שוכבים עליו. שינה על מזרנים מאובקים עשויה להשפיע במידה רבה על בריאות העור ובריאות הריאות. כאשר אתם ישנים אתם מתהפכים מצד לצד, הגוף שלכם משחרר הפרשות וזיעה אשר נספגים בתוך המזרון ובמקרים רבים כאשר אין פעולת אוורור מספקת, נוצר מצב של ספיגת זיעה מוגזמת אשר גורמת לאוויר לח ומזוהם בחדר ולקושי רב של כתמים. ההשפעות הללו, אשר נגרמות מאי ניקוי מזרנים וחוסר אוורור מזרנים הן במצבים בהם מתרחשים מקרים של היווצרות אבק וקרדית האבק ההורסת את המזרנים ומסכנת את הבריאות שלכם. במצבים בהם ישנה רגישות לאבק או מקרים של מחלות עור, קרדית האבק מסוכנת ועלולה לגרום להתקפים ותופעות הרות אסון של קוצר נשימה.

 

הקפידו על תחזוקה שגרתית של מזרנים

חשוב מאוד כי תקפידו על ניקוי מזרנים כדבר שבשגרה. קודם כל, כאשר אתם קונים מזרן חדש, הקפידו לקנות עמו כיסוי למזרן. את המזרן אי אפשר לכבס, אבל את הכיסוי בהחלט אפשר לכבס ורצוי לעשות זאת מדי פעם בפעם. כיסוי המזרן יעניק הגנה למזרן שלכם מפני אבק וכתמים. בנוסף, את המזרן מומלץ לשאוב אחת לתקופה. אומנם לא צריך לשאוב את המזרן כל יום, ולא כל שבוע, אבל אחת לחודש זה בהחלט מספק וכן מומלץ להימנע מהנחת שואב האבק על גבי המזרן. במידה ואתם סובלים מאלרגיות, שאיבה של המזרן מדי פעם תקל מאוד על איכות החיים שלכם. כמו כן, הקפידו לאוורר את המזרן מדי יום על מנת לאפשר למזרן לנשום אחרי לילה שלם בו הוא נאטם בסדינים, שעווניות וסופג זיעה. בקיץ אנו ממליצים לכם לאוורר את המזרנים ממש כל יום, מכיוון שיש נטייה להזיע יותר.

 

כיצד מוציאים כתמים מהמזרנים?

כאשר מופיעים כתמים על המזרנים – זה בהחלט לא מחזה נעים. הפתרון הוא פשוט למדי – קחו מסיר כתמים שמיועד לבדים והתחילו במלאכת הניקוי של הכתם. ככל שתקדימו עם הניקוי, לפני שהכתם יבש, כך הסיכוי להוצאת הכתם גדול יותר. אל תשפכו ישירות את חומר הניקוי על המזרון, ערבבו אותו קודם כל עם מים ובעזרת מטלית נגבו את הכתם.

סגירת נגישות
Call Now Button