מי צריך חברת אחזקת מבנים?

תנופת הבנייה במדינת ישראל מתאפיינת בשנים האחרונות במבני מגורים עצומים המכילים עשרות רבות של דיירים בכל בניין, מצב בו כמעט בלתי אפשרי לנהל וועד בית על ידי קבוצה מתוך דיירי הבניין עצמם: שיגבו את הכספים, ינהלו את בעלי המקצוע השונים והכל לשביעות רצונם של שאר הדיירים בבניין. מצוקה זו הולידה את תחום חברות אחזקת מבנים המבצעות את כלל הפעולות הנדרשות וזאת תמורת אחוז קטן מדמי וועד הבית.

חברות אחזקת מבנים – מצורך למעשה

בנייני מגורים בני ארבע וחמש קומות נמצאים רובם ככולם בשכונות הוותיקות, מבנים ישנים בני עשרים שנה ויותר המתוחזקים על ידי וועד בית הנבחר מקרב דיירי הבניין, כאשר פעילויותיו העיקריות הן גביית דמי הוועד ממספר בודד של דיירים והזמנת בעל מקצוע כזה או אחר אחת לחודש.

בניגוד גמור אליהם השכונות החדשות מתאפיינות בבניינים רבי קומות, כאשר בניינים של תשע קומות ושלושים דיירים נחשבים לבניינים נמוכים ומשפחתיים, ואילו השכונות החדשות מתאפיינות במגדלים של למעלה מעשרים קומות וקרוב למאה דיירים.

הבניינים הגדולים, כמות הדיירים העצומה ומספר המערכות המורכבות המאפיינות את מבנים אלו מחייבת עבודה אינטנסיבית בכדי לנהל את הבניין בצורה נאותה, לשם ההמחשה נניח כי נדרש לגבות אחת לחודש דמי וועד בית משלושים ושלושה דיירים, להעסיק מנקה שתנקה אחת לכמה ימים את לובי הבניין ואת לובי הקומות (נמצא בשימוש על ידי מאות אנשים בכל יום), לתחזק את המשאבות, מעליות, מצלמות אבטחה ועוד מגוון עצום של רכיבים המרכיבים את התשתית המשמשת את כלל דיירי הבניין.

בכדי להתמודד עם הקושי הוקמו חברות לניהול ואחזקת מבנים, המבצעות בעבור דיירי הבניין את המלאכה הקשה הכרוכה בביצוע משימות אלו, כאשר יתרונם הגדול הוא ניהול וועד הבית על ידי צד שלישי, הוא זה שגובה את הכסף ומפעיל את האמצעים העומדים לרשותו כנגד דיירים שאינם משלמים בזמן וזאת מבלי ליצור סכסוכי שכנים מיותרים, הוא זה שמשלם את החשבונות השונים ואחראי לתקינות כלל מערכות הבניין.

שירותי ניקיון על ידי חברת אחזקת מבנים

כאמור, בניין בן שלושים דירות מייצר תנועה של מאות אנשים בכל יום בלובי הבניין, בחדרי המדרגות ובמעליות, מאות אנשים היוצרים לכלוך רב בעקבות בוץ בנעליים, שקיות זבל מטפטפות וכלבים העושים את צרכיהם בבניין עצמו. כך שאם בעבר היה דרוש למנקה יום ניקיון אחד בשבוע שיספיק לכל השבוע, כיום נדרש לנקות את לובי הבניין והמעליות בכל יום.

בכדי למנוע מצב בו דיירי הבניין עצמם מעסיקים מנקה ומחויבים אליה כמעסיקים, עבודה מול חברת ניהול מאפשרת להעסיק את המנקה על בסיס שוטף כאשר המעסיק שלה הוא חברת הניקיון, כך מובטח לכם הניקיון המושלם והיומיומי מבלי לשלם למנקה זכויות סוציאליות ואפילו פיצוי פיטורין.

יתרונות חברת אחזקה

אין צורך בבחירות או בהטלת אחריות על דיירים שאינם מעוניינים בכך, חברת האחזקה היא זו שמנהלת את הבניין על פי התקנון כפי שהוגדר על ידי דיירי הבניין, היא זו שגובה את דמי וועד הבית והיא זו שמחזיקה בעבור דיירי הבניין מוקד טלפוני ומזמינה בעלי מקצוע בהתאם.

חברת האחזקה מאפשרת לדיירים להוציא את כאב הראש ואת הסכסוכים הפנימים למיקור חוץ, בתמורה לאחוז קטן מדמי וועד הבית היא זו שתנהל בעבורכם את כלל עסקי הבניין ותבטיח את רמת האחזקה הגבוהה ביותר מבלי לדרוש אנרגיה כלשהי מדיירי הבניין.

סגירת נגישות
Call Now Button