דף הבית/מאמרים/לעבור משרד בלי לרוקן את הכיס

לעבור משרד בלי לרוקן את הכיס

כל מי שנאלץ אי פעם לבצע העברת דירה יודע עד כמה המשימה הזו מורכבת, וכשמדובר בהעברת המשרד האתגר גדול פי שניים. אולי אפילו יותר. יש לא מעט סיבות לכך, לרבות המורכבות הנלווית להעברת מסמכים רגישים וציוד אלקטרוני שכולל בתוכו סודות עסקיים ומידע חיוני. אלא שיש עוד סיבה אחת חשובה לא פחות: העברת משרד יכולה להיות משימה די יקרה. כלומר, היא יכול להיות יקרה אם לא מתכננים נכון, והטיפים שלפניכם יעזרו לכם להגיע מוכנים יותר ליום המעבר – בלי לרוקן את הארנק (או את החשבון של העסק).

השוואת עלויות

כל שירות שאתם צפויים לקבל במסגרת העברת המשרד עולה כסף, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לבחור תמיד את השירות היקר ביותר. יכול להיות שתבחרו בפתרון יקר יותר מאחרים, אבל על המצבים שבהם זה יקרה נדון בהמשך. כרגע, התחילו בבחינת העלויות, שוחחו עם חברות הובלה ואתרו חברות שמציעות שירותי הובלות משרד במחירים זולים. השוואת המחירים תאפשר לכם להכיר את האופציות, לגלות מה טווח המחירים הרלוונטי וגם להיערך בהתאם ברמת התקציב. יש שירותים שאתם עשויים להחליט לוותר עליהם. למשל, במקום להזמין שירותי אריזה תחייבו את העובדים לארוז כל אחד את המשרד שלו. כל בחירה היא לגיטימית אם היא מתקבלת באופן רציונלי ובהתאם לתקציב שקבעתם – ולחלופות הקיימות.

מקצועיות קודמת לכל

כפי שרמזנו קודם,  יש מצבים שבהם רצוי לבחור בספק שהמחיר שלו קצת יותר גבוה, אם המחיר הזה יחסוך לכם כאבי ראש ועלויות נוספות בהמשך. למשל, אם תזמינו חברת הובלה זולה מאוד, כזו שתציע מחירים שאף אחד אחר לא יכול להתחרות בהם, רצוי שתבדקו אותה קצת יותר לעומק. למרבה הצער יש היום לא מעט שרלטנים, לצד אנשי מקצוע איכותיים וטובים שעושים את עבודתם נאמנה. מוביל לא אחראי עשוי להסב נזק לריהוט או למחשבים שלכם, וחמור מכך, הוא עשוי לעכב את המעבר ולפגוע בפעילות השוטפת של העסק. פגיעה כזו תעלה לכם ביוקר גם משום שתאבדו לקוחות (או תפצו אותם) וגם משום שתצטרכו במצבים רבים להזמין איש שירות נוסף שיתקן את הנזק. גם הוא יעלה לכם, וכנראה לא פחות.

הגדירו מטרות וציפיות

כמו בכל תחום אחר בעסק שלכם, גם בתכנון המעבר רצוי שתגדירו מטרות וציפיות ברורות מאוד. אם אתם שואפים לסיים את התהליך בתוך שלוש שעות אבל יש לכם 30 משרדים שצריך לחבר לחשמל, לרשת ולטלפון, האם לוח הזמנים ריאלי? אם לא, תיכנסו ללחץ שיגרום לכם לעשות טעויות בהיסח הדעת. תכנון ריאלי ייקח בחשבון גם הפתעות ואירועים בלתי צפויים כמו עיכוב בהובלה, תקלות בחיבור לרשת או אירוע חיצוני שישפיע על המעבר כולו. אם תתכננו טוב יותר – לא תופתעו משום דבר.

Call Now Button