ליטוש שיש – מחזירים את הברק הביתה

רבים מבעלי הדירות בישראל משקיעים זמן ומחשבה בתכנון הבית, העיצוב שלו והרצפות. זאת משום שגם הם מבינים עד כמה כל פרט קטן משפיע על המראה הכללי של הבית. אם כן, מי שרוצה לשוות למקום מגוריו מראה יוקרתי ונעים יותר נוטה לבחור בריצוף שיש, שכן השיש הוא חומר אצילי מאוד שמשמש גם לפיסול ולאמנות משום שהוא יפה כל כך, ונוח כל כך לעבודה. חדרי מגורים, אולמות ומשרדים אשר מרוצפים בשיש נראים ייחודיים ויוקרתיים מאוד בזכות האבן הזוהרת והמרהיבה הזו, אבל חשוב להבין שאבן השיש גם דורשת תחזוקה בהתאם. השיש רך למדי והוא עשוי לספוג כתמים או שריטות. מסיבה זו ישנה נטייה לצפות את האבן בחומר סילר שמספק שכבת ציפוי והגנה אשר מחזקת את החומר במידה רבה. אין זה אומר שאתם צריכים לוותר על ריצוף שיש, אגב. חברת ניקיון מקצועית תוכל לסייע במלאכת ליטוש שיש, משימה שתחזיר לריצוף שלכם את הברק ואת הזוהר.

מאבחנים – ומתחילים בתהליך

גורם מקצועי שיגיע לדירתכם או למקום עבודתכם כדי להציע ליטוש שיש יתחיל לרוב בשלב האבחון. כלומר, טרם בחירת השיטה המתאימה ביותר יבקש איש המקצוע להבין מה מצב הריצוף שלפניו, האם ישנם סדקים פתוחים או רחבים, מה עומק הכתמים וגם מה סוג השיש. רק לאחר שיתקבל המידע הרלוונטי ניתן יהיה לקבוע מה צריך לעשות, מה ניתן לתקן, ואיך. ליטוש שיש יכול להחזיר לשיש שלכם את הברק שאבד לו לאורך הזמן ולתקן לא מעט ליקויים, אם כי ישנם פגמים שאי אפשר יהיה לתקן, ואיש המקצוע האמין יאמר לכם מראש ובאופן מדויק מה בר תיקון – ומה לא. לאחר שלב האבחון הוא יחל גם בתיקון, ובתור התחלה יש לפתוח חריצים ולאטום אותם, לפחות בחלק ניכר מהמקרים. מסור דיסק ייחודי הוא הכלי המשמש את אנשי המקצוע לצורך פעולה זו, וכשהחריצים נפתחים ממלאים אותם בדבק שיש שישתלב עם גוון השיש הקיים. כך ניתן לחדש את חומר המילוי השחוק ולהתאימו לאריחים המקוריים, מה שיבטיח מראה אסתטי ובעיקר – אחיד.

טיפול בליקויים

השלב הבא יכלול טיפול באריחים פגומים, אם יש ואם ניתן לטפל בהם. חשוב להבין שלא כל שיש ניתן לשחזר באופן מדויק, ולמעשה ברוב המקרים – לא תמצאו שיש שזהה ב-100 אחוזים לשיש הקיים. מסיבה זו מומלץ לרכוש רצפות עודפות עוד במעמד רכישת השיש. לאחר תיקון הליקויים ניתן לבצע ליטוש שיש על ידי קרצוף השכבה העליונה באמצעות מכונה ייחודית המצוידת בדיסקית ליטוש. שימו לב שתהליך זה איננו קצר כלל והוא כולל לרוב ליטוש בכמה דרגות כדי להבטיח דיוק מרבי. אל תתפתו להאמין לחברה שתציע לכם ליטוש בפעולה אחת קצרה ומהירה, בעיקר משום שסביר להניח שהמלאכה תתבצע באופן שאיננו מקצועי.

סגירת נגישות
Call Now Button