טיפים לשמירה על ניקיון הבניין

החיים בבניין משותף מביאים איתם לא מעט אתגרים, שנובעים מהצרכים וההרגלים של כל אחד מהדיירים. האתגרים רבים יותר ככל שמספר הדיירים בבניין גדול יותר, באופן טבעי. חלק מהדיירים מפנים את שקי הזבל שלהם בערב, בעוד אחרים עושים זאת בבוקר, יש מי שאוסף את כל הדואר שלו מדי יום ויש מי שמשליך את העלונים הפרסומיים עוד לפני שהוא מגיע הביתה, ולהרגלים אלה יש להוסיף גם את מחלקי העיתונים שמשאירים את העיתונים בכניסה לבניין או בחדר המדרגות, ואורחים שמגיעים אל המבנה עם בוץ בסוליות הנעליים שלהם או עם אופניים שמשאירים סימנים. כמו שאפשר להבין, כל אחד מאלה עשוי לגרום ללכלוך בכניסה, בלובי או בחדר המדרגות. וכשיש לכלוך – חיכוכים עשויים לצוץ.

חלק ניכר מהבעיות הללו אפשר לפתור בקלות ובכמה מהלכים קטנים. למשל, אם תציבו פח קטן בכניסה למבנה, דיירים יוכלו להשליך את העלונים הפרסומיים ואת דואר הזבל ישירות אל הפח. הצבת שטיחון על ידי דלת הכניסה תעודד את באי הבניין לנגב את רגליהם מבוץ ולכלוך לפני שהם נכנסים אל הלובי, וגישה נוחה אל פחי הזבל בהחלט תקל על הדיירים העצלנים שמשאירים את הזבל מחוץ לחדר הזבל או לפחים, פשוט כי הגישה אליהם קשה עבורם.

ככל שתנקטו בצעדים שיקלו על השכנים שלכם לשמור על הסדר והניקיון, כך סביר יותר שתעודדו אותם לעשות את זה. אבל מה לגבי הניקיון היסודי והמשמעותי יותר, שכולל שטיפת רצפות, ניקוי מראות ומירוק האבק?

גם בתחום הזה יש לכם מספר אפשרויות. במבנים שונים יש מי שבוחר לתת את מלאכת הניקיון לדייר צעיר שמתגורר בבניין (סטודנטית או תלמיד תיכון, למשל) ויש ששוכרים מנקה שיגיע אחת לשבוע כדי לנקות את השטחים המשותפים במבנה. בשתי האפשרויות תיהנו מבניין נקי, כמובן, אך יש לקחת בחשבון שעשויים להיווצר מצבים שבהם הגורמים האחראיים על הניקיון יתקשו להגיע במועד שנקבע, למשל בתקופת מבחנים, או אם ימי הניקיון הקבועים הם ימי חג, ולמנקה אין יום חלופי פנוי בשבילכם.

הפתרון למצב זה הוא השכרת שירותיה של חברת ניקיון או של חברת ניהול ואחזקת מבנים, שתדע לספק שירות מקצועי באופן עקבי, כך שגם במצבים אלה תוכלו להמשיך וליהנות ממבנה נקי, שכן מנקה מחליף יטפל בכל מה שצריך ואתם בכלל לא תרגישו בהבדל, אלא רק תמשיכו ליהנות מחדר מדרגות מצוחצח ומראות מבריקות. והרי אין כיף גדול יותר מאשר לחזור לסביבה נקייה ומטופחת…

סגירת נגישות
Call Now Button