המדריך המלא לניקיון הבית באמצעות פוליש

כל דירת מגורים חייבת להיות נעימה, יפה ומזמינה ובעליה מתחזק ומטפח אותה  כל העת. בתקופות מיוחדות כמו לפני חגים, אירועים ומסיבות נחשבות הוא היה רוצה להקנות לה מראה מרשים יותר, ולכן, מחפש דרכים ליפות אותה. טיפולי יופי לדירה הינם צביעה, ניקיון מיוחד, וגם ליטוש רצפות. לרצפה יש נוכחות בכל דירה, וליטוש מכל סוג שהוא יקנה לה ברק שיחדש את המראה שלה וירענן אותו. קיימים מספר סוגי ליטוש אבל החשוב והפופולארי ביותר הוא פוליש קריסטלי שנעשה באמצעות חומרים מיוחדים ועל ידי צוות מוכשר ומקצועי. ניתן לבצע כל סוג פוליש לדירה ריקה אבל גם לדירה שגרים בה ויש בה מיטלטלין.

ניקיון יסודי וליטוש לדירה חדשה

לפני שנכנסים לדירה חדשה מקובל ללטש את הרצפה. את העבודה עושים מיד לאחר סיום עבודות הצבע, ולרוב, מבצעים לפני הליטוש ניקיון יסודי וכללי. למעשה, את קרצוף הרצפה, ניקויה וליטושה עושות אותן מכונות קרצוף וההבדל הינו בסוג המברשות המקרצפות וסוג החומרים בהם משתמשים. ניקיון כללי, בנוסף לרצפות, כולל, חלונות ותריסים, אביזרי אינסטלציה, קרמיקות וכלים סניטריים, ארונות ודלתות ועוד. ניקיון הרצפות והפנלים נעשה בסוף. הניקוי כולל טאטוא, שאיבת אבק יסודית, הסרת טיח וכתמי צבע וקרצוף הרצפה עם מכונות קרצוף וחומרים דטרגנטים מיוחדים.

תהליך הפוליש הקריסטלי

תהליך הליטוש מורכב וארוך, יחסית. עושים זאת על ידי החדרת חומרים מיוחדים בלחץ גבוה אשר מעניקים לרצפה את הברק שלה. את החומרים מחדירים באמצע צמר פלדה מיוחד שמצליח להחדיר את החומרים בעזרת חום גבוה שנוצר כתוצאה מהחיכוך. סבב הליטוש הראשון כולל חומר שנקרא X1 ותפקידו לאפשר את הידבקות החומר שמספק את הברק. הסבב השני כולל החדרת חומר X2 שיוצר את הברק. סבב שלישי הינו קוסמטי וכולל מריחת חומר הגנה שמוחק את סימני צמר הפלדה ומשפר את הברק עד לקבלת רצפה חלקה ומבריקה. לא ניתן לבצע פוליש על כל רצפה והוא מתאים לשיש ובלטות ולא לקרמיקה, למשל. הוא נעשה באמצעות מכונות המותאמות לכך ורק על רצפות יבשות. ניתן לשמר ברק קריסטלי באמצעות שטיפה בחומרים משמרים מיוחדים שניתנים לרכישה בחנויות מיוחדות וגם אצל מבצעי הפוליש.

הברקה באמצעות ווקס

פוליש מסוג אחר הינו מריחת ווקס והברקתו  או מריחת ווקס בעל ברק מיוחד. הוא פחות מקובל לרצפות אלו ויותר מקובל לעשותו על רצפות פי וי סי שם גם האפקט מרשים הרבה יותר. גם ברצפות אלו מומלץ לבצע קרצוף וניקיון יסודי טרם המריחה. במקרים רבים, הטיפול כולל הסרת ווקס קודם. עלויות של פוליש קריסטלי יקרות מאשר סוגי פוליש אחרים בגלל כמות שעות העבודה הנדרשות ובגלל החומרים היקרים בהם משתמשים. מומלץ לקבל שירותי פוליש מקבלנים בעלי ידע, ניסיון ומוניטין. יש להם את התשתית המתאימה שכוללת צוותים מנוסים ומכונות מתאימות. כדאי להשקיע בפוליש באיכות גבוהה שמחזיק זמן למשך תקופ

 

סגירת נגישות
Call Now Button