דף הבית/מאמרים/היערכות לקראת התרחבות המשרד

היערכות לקראת התרחבות המשרד

בשעה טובה העסק משגשג והגיע הזמן להרחיב את תקן המשרות ולגייס עובדים חדשים למגוון פונקציות. אלה כמובן בשורות נהדרות, אך האם המשרד שלכם ערוך לקבת העובדים החדשים? אם התרגלתם לעסק קטן, סביר להניח שגם שטח העבודה שלכם ערוך לכמות העובדים הקיימת, מה שאומר שצריך להתחיל לעשות כמה שינויים משמעותיים שיאפשרו לכולם לעבוד בצורה נעימה ונוחה, ויאפשר להם להגיע לתפוקה טובה יותר – ולהמשך הצלחת העסק.

במילים אחרות, הגיע הזמן לעשות כמה שיפוצים במשרד. בתור התחלה, בדקו את השטח העומד לרשותכם ונסו להבין האם ניתן לתכנן אותו מחדש על ידי הצבת קירות גבס שיצרו עמדות עבודה שונות. יש למעשה שתי אפשרויות מרכזיות בכל הקשור לקירות גבס – ניתן להציב קירות נמוכים, כך שהחלל יחולק לאופן ספייס וייראה גדול ומרווח יותר, או ליצור משרדים קטנים ואינטימיים יותר, יתרון משמעותי אם העובדים שלכם מקיימים שיחות טלפון רבות וזקוקים לשקט, או שהם פוגשים לקוחות במשרד. אם אתם מתכננים ליצור משרדים סגורים, קירות זכוכית גם הן אפשרות טובה מאוד, בעיקר כדי לשמור על תחושה של שטח עבודה מרווח, שכן קירות גבס יכולים לתת קצת תחושה "סגורה" מידי.

אלא שתכנון מחיצות ומשרדים הוא לא מספיק, ולמעשה – זהו רק הצעד הראשון. בשלב הבא חשוב להבין האם יש לכל עמדה גישה לעמדות חשמל, טלפון ואינטרנט. משרד או עמדת עבודה ללא חיבור לחשמל זה קצת מיותר, שהרי לכל עובד יש היום מחשב שצריך להתחבר לרשת המשרדית ו/או לאינטרנט, וגם טלפון כדי שיוכל לשוחח עם עמיתים, לקוחות, ספקים וכל גורם אחר שעשוי להיות רלוונטי לעבודתו. אם אין לכם עמדות חשמל וטלפון, אתם בהחלט זקוקים לייעוץ איך להתקין תשתיות מתאימות ולהזמין איש מקצוע שיעשה את העבודה בפועל.

שיפוצים למשרד הם משמעותיים ומומלץ מאוד לתכנן אותם מראש עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, או עם חברת האחזקה שאיתה אתם עובדים. רק לאחר שתדעו איך בדיוק ייראה המשרד בסוף השיפוצים וכמה עובדים צפויים להצטרך אליכם, תוכלו להמשיך לשלב הבא – רכישת הציוד. תכננו היטב כמה ואילו מחשבים אתם צריכים, ובמידת האפשר רכשו מחשב או שניים נוספים למקרה שיהיה צורך בגיוס נוסף של עובדים בהמשך. דאגו לצייד את המשרדים בריהוט הולם, שכולל שולחן עבודה נוח, כיסא שמתאים לישיבה ממושכת, ציוד משרדי בסיסי, מדפסות, פקסים וכל פריט אחר שעשוי להיות רלוונטי. הכל כדי שהעובדים שלכם ירגישו בנוח במקום העבודה ויוכלו להיות מרוכזים בעבודה עצמה ובהצלחת העסק.

Call Now Button