הדברה אקולוגית

גם צמחיה יכולה להיות הדברה!

הדברה אקולוגית מופקת מן הצמחיה הטבעית ולכן אינה מזיקה לסביבה. היא מנצלת חומרים שנמצאים בטבע והופכת את ההדברה לבטוחה ויעילה.

הדברה רגילה

הדברה רגילה עושה שימוש עם חומרים כימיים שונים ומשמידה מזיקים וחרקים. עם הזמן התברר כי ההשפעה של הדברה זו מזיקה יותר מאשר יכולה להועיל. חומרים כימיים מזיקים לסביבה אנושית ולבעלי חיים הנמצאים באזור, הם משפיעים על איכות הסביבה ומזהמים את האויר. הבנה זו יצרה המצאה חדשה של הדברה אקולוגית שהרבה יותר בטוחה לשימוש.

מהי הדברה אקולוגית?

ידוע כי צמחים מכילים חומרים שונים, ואפשר לייצר באמצעותם אפילו צמחי מרפא. היום יודעים כי מצמחים מיוחדים ניתן להפיק חומרי הדברה באיכות גבוהה. חומרים אלו הנם על טהרת הטבע ובזאת טמונה יעילותם הגדולה. ההדברה נעשית באמצעים בטוחים וידידותיים לסביבה והשפעתם חיובית וטובה.

ההבדל בין הדברה רגילה לבין הדברה אקולוגית

בהדברה רגילה ישנה בעיתיות מסוימת, משום שמהר מאד מתרגלים המזיקים לחומר הסינטטי והם מפתחים עמידות נגדו. כך מנהל האדם מלחמה עקובה מדם נגד המזיקים וללא הצלחה – הוא מצליח לייצר חומר כימי חזק שישמיד אותם, אך המזיקים מפתחים עמידות נגדו וכך יש צורך למצוא חומר כימי חדש שיתגבר על דור חדש של מזיקים עמידים. הם מייצרים עמידות ושוב יש צורך לחפש חומר חדש וחוזר חלילה. אבל עם הדברה אקולוגית זה לא קורה; משום שההדברה עובדת מול הגורם המזיק ומנצלת את התכונות שלו שאינם ניתנות לשינוי.

תוצאה של הדברה אקולוגית

הבשורה הטובה היא שלאחר ביצוע הדברה אקולוגית התוצאה לא נופלת מן ההדברה הרגילה, ויש כאלה שאומרים שהיא אפילו עולה עליה. הדברה אקולוגית עובדת על המזיקים השונים ומחסלת אותם בהצלחה מרובה.

הדברה אקולוגית מתאימה מאד לסביבה ביתית ועובדת על נמלים וחרקים, מכרסמים שונים, תיקנים, או פשפשים. הדברה אקולוגית מתגברת ביעילות על מזיקי הגינה ועל מכרסמים בחוץ. גם עולם החקלאות נהנה מיעילות של הדברה אקולוגית והיא מחסלת בהצלחה רבה מזיקים או כינים שעל גבי עצים וצמחיה רבה.

למי מתאים הדברה אקולוגית?

סביבה ביתית בה נמצאים ילדים או חיות מחמד – הדברה אקולוגית ידידותית לסביבה ואינה מסכנת בעלי חיים ואנשים באזור המטופל.

שטחי חקלאות מתאימים אף הם מאד לבצוע הדברה אקולוגית, היות והחומרים אינם פוגעים בצמחיה עצמה. ידוע כי אנשים מעדיפים לרכוש מוצרים שלא עברו הדברה כימית כדי לצרוך מוצר על טהרת הטבע.

מטבחים מוסדיים או ביתיים ומקומות בהם ישנם מוצרי מאכל – אין צורך לפנות את הבית לפני שעושים הדברה אקולוגית והיא לא מזיקה לשיירי מזון הנמצאים בסביבה.

 

סגירת נגישות
Call Now Button