כמו שאנחנו דואגים שסביבת המגורים שלנו תהיה נקייה ומטופחת, שכן הדבר משרה עלינו אווירה נעימה, כך גם במקום העבודה שלנו.

סביבת עבודה נקייה תורמת לכך שהעובדים רוצים להגיע ולהישאר במקום העבודה ולתחושת שביעות הרצון הכללית, מה שמשפר את הפרודוקטיביות בארגון.

על יצירת סביבת עבודה נקייה ונעימה אחראית חברת הניקיון ומכאן החשיבות בבחירה נכונה של חברה זו.

בחירה מוצלחת שלחברת הניקיון חייבת לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 1. ותק החברה – כמו בכל דבר בחיים, ניסיון שווה כסף. לא משתלם להיות שפן הניסיונות של חברה צעירה שטרם יצרה את הניסיון והידע הארגוניים הנדרשים לתפעול מוצלח של מערך ניקיון שהקמתו תחזוקה שלו אינם דברים פשוטים כלל וכלל.
 1. עובדי החברה – במיוחד בתחום הניקיון, איכות המשאב האנושי הוא זה שיקבע את טיבו של שירות הניקיון שלכם. כדאי לבדוק בטרם ההתקשרות עם חברת הניקיון, האם עובדי החברה מקבלים את כל התנאים המגיעים להם על פי חוק (על פי צו ההרחבה לעובדי הענף), שכן אף אד לא רוצה אצלו במשרד עובדים – גם אם לא מועסקים על ידו באופן ישיר – ממורמרים ומקופחים. כמו כן חובה שלחברה יהיה ביטוח ורישיונות העסקה עבור כל העובדים.
 1. מקצועיות – מקצועיות של חברת ניקיון באה לידי ביטוי בקיומם של רשימת נהלים והנחיות מסודרת שנותנת מענה לכל תרחיש שעלול לקרות ואת דרכי ההתמודדות איתם.

כן היא בא לידי ביטוי במגוון אפשרויות הניקיון שהחברה מבצעת. בין האפשרויות שעל החברה להציע ניתן למנות את האפשרויות הבאות:

 • ניקיון יום יומי של המשרד.
 • ניקוי שטיחים
 • ניקוי חלונות מבחוץ ומבפנים.
 • עבודות פוליש.
 • ניקוי גגות.
 • הדברות.
 • הסרת כתמים קשים.
 1. חומרי וציוד ניקיון – איכות חומרי הניקיון והציוד שבה עושה שימוש החברה מהווים חלק משמעותי מאיכות הניקיון שיתבצע במשרדכם. קיימים בשוק כיום חומרים איכותיים, שניתן לקנות בסיטונות, וציוד ניקיון משוכלל שכדאי שיהיו ברשותה של חברת הניקיון.
 1. גודל החברה – מומלץ לבחור בחברה שהיא גדולה מספיק כדי שתוכל למלא את תפקידה גם בתקופות החורף למשל , שבה עובדים נוטים להיות חולים ויש צורך בניוד ועובדים ובסיוע נקודתי. אולם מצד שני חושב שהחברה לא תהיה גדולה מדי, מה שיוצר סרבול תפקודי ועשוי להביא לכך שאפילו בקשה פשוטה להחלפת נייר ניגוב במטבח יכולה לקחת זמן רב.
 1. מגוון רחב של שירותים – בעסקים כמו בחיים, כאשר מכירים מישהו יותר קל לעשות איתו עסקים. אם לחברת הניקיון שלכם עיסוקים נוספים שעשויים להיות רלוונטיים עבורכם במידה ותהיו שבעי רצון מהחברה, הרי הדבר מבורך.